Οι δήμαρχοι στον Δήμο Μετσόβου από το 19.. έως σήμερα είναι:

Ονοματεπώνυμο Από Έως
 ΤΖΑΦΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1/9/2014 Σήμερα
 ΤΣΟΜΠΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  1/1/2011  31/8/2014
 ΤΖΑΦΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  1/1/2007  31/12/2010
 ΤΖΑΦΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  1/1/2003  31/12/2006
 ΤΣΟΜΠΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 6/4/2002 31/12/2002
 ΚΑΧΡΙΜΑΝΗΣ ΑΛΕΧΑΝΔΡΟΣ  1/1/1999  5/4/2002
 ΚΑΧΡΙΜΑΝΗΣ ΑΛΕΧΑΝΔΡΟΣ  1/1/1995  31/12/1998
 ΚΑΧΡΙΜΑΝΗΣ ΑΛΕΧΑΝΔΡΟΣ  1/1/1991  31/12/1994
 ΤΟΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  1/1/1987  31/12/1990
 ΤΟΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  1/1/1983  31/12/1986
 ΑΒΕΡΩΦ ΙΩΑΝΝΗΣ  1/1/1979  31/12/1982
 ΑΒΕΡΩΦ ΙΩΑΝΝΗΣ  1/6/1975  31/12/1978
     
 ΡΟΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    
 ΖΑΟΥΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ    
 ΜΟΥΜΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ    
 ΤΣΟΥΤΣΟΠΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ    
 ΠΑΣΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    
 ΠΕΡΤΣΑΛΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ    
 ...    
 ...